Jak Aplikować?

28 czerwca 2021

Jeśli chciałbyś dołączyć do zespołu Opsenio, nie oglądaj się na publikowane przez nas ogłoszenia o pracę. Z pewnością nasza współpraca może przynieść wiele korzyści. Nauczymy się czegoś od Ciebie, a Ty od nas. Razem sięgniemy po więcej!

Aby aplikować przekaż nam kilka informacji o sobie. Dobra aplikacja powinna składać się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest Twoje CV a drugim list motywacyjny. W internecie jest pełno wzorów i zdecydowana większość jest kiepska, żeby nie powiedzieć zła. Pozwól więc proszę, że zasugerujemy Ci jak przygotować poprawną aplikację. Możesz wykorzystać tę wiedzę w dowolny sposób, jednak miło nam będzie jeśli jej efekt trafi do nas.

Curriculum Vitae

CV powinno być krótkie ale możliwie przekrojowe. Jeśli masz bogate doświadczenie, wybierz najważniejsze elementy. Jeśli nie możesz zmieścić się na jednej stronie to w ostateczności rozwiń się na dwie. Pamiętaj jednak, że w trosce o nasze lasy drukujemy dwustronnie a każdemu czasem zdarza się nie odwrócić kartki papieru. Nie pozwól, by najważniejsze informacje nie spotkały się z umiarkowanie czujnym okiem rekrutera.

Jeśli to Twoja pierwsza praca w IT, nie bój się napisać o swoich innych doświadczeniach. Wolontariat, koła studenckie, gastronomia, telemarketing, to wszystko stanowi informację dla rekrutera, który nie ma łatwego zadania w zrozumieniu, że to właśnie Ciebie szuka. Musisz mu w tym pomóc!

Ostatnia uwaga do Twojej „profilówki”. Proszę, nie wysyłaj dokumentów w formie edytowalnej albo w postaci eksportów z programów graficznych. Umówmy się, że dokumenty mają format .pdf i nie będziemy robić w tym zakresie rewolucji. Jeśli chcesz się wykazać innowacyjnością jest na to miejsce w drugiej części.

List motywacyjny

Wiele osób o nim zapomina, ale z jakiegoś powodu jednak został wymyślony. List motywacyjny jest tym co potrafi przesądzić o tym, że zadzwonimy właśnie do Ciebie. Wbrew obiegowej opinii, pracownicy branży IT to nie są roboty, lecz ludzie wyposażeni w emocje, głodni doznań, łaknący kontaktu. Czy szukając swojej drugiej połówki, zaprosisz ją na kolacje wysyłając swoją wizytówkę, czy jednak spróbujesz znaleźć wyjątkowy sposób?

Nie szukaj szablonów. Nie kopiuj gotowców. Nie będzie Ci też potrzebny papier listowy, formalny dokument, znaczki. Nie pisz proszę regułek o tym, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko, bo jesteś sumienny, pracowity, a do tego nawet na urlopie śniadanie jadasz punktualnie. Nawet jeśli podpiszesz to własną krwią, jest niewielka szansa, że te słowa jakoś szczególnie ujmą rekrutera.

Jeśli nie umiesz pisać listów to ich nie pisz. Bardziej istotna od formy jest treść. Spróbuj sklecić kilka zdań, w których w szczery ale interesujący sposób ujmiesz dlaczego chcesz dołączyć do zespołu. Możesz je wysłać mailem, możesz sformalizować je w dokumencie, ale możesz też nagrać film. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Tomasz Srebrny

Development director

Autor marki Opsenio. Do jego odpowiedzialności należy aby za tą nazwą stał profesjonalizm potwierdzany przez zespół złożony z wybitnych specjalistów w branży tworzących wysokiej jakości rozwiązania. Mając na celu wysoką jakość produktu końcowego, zaprasza do współpracy najlepszych. Swoje doświadczenie z systemami informatycznymi zbierał na ścieżce od programisty przez konsultanta do architekta. Myśli abstrakcyjnie i szuka nieszablonowych rozwiązań proponując innowacje u naszych klientów. Chcąc dołączyć do nas na pewno na niego trafisz.

Masz pytania?

Chętnie odpowiemy

Skontaktuj się z nami